EskiŞehiriM

Türk Kuşu’nda matem ve gözyaşı vardı  Kayit
EskiŞehiriM

Türk Kuşu’nda matem ve gözyaşı vardı  Kayit
EskiŞehiriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EskiŞehiriMHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türk Kuşu’nda matem ve gözyaşı vardı

YazarMesaj
Yönetici
Yönetici
Yönetici
Yönetici

Tecrübe : 216
İtibar Puanı : 1

Türk Kuşu’nda matem ve gözyaşı vardı  Empty
MesajKonu: Türk Kuşu’nda matem ve gözyaşı vardı    Türk Kuşu’nda matem ve gözyaşı vardı  I_icon_minitimeCuma Tem. 01, 2011 8:38 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İnönü’de düzenlenen törende matem vardı. Ölen pilot öğretmen Metin Özbey’in cenazesi otopsi yapılmak üzere götürüldüğü Bursa Adli Tıp Kurumu’ndan, Semih Uzunlar’ın cenazesi ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan alınarak THK İnönü Eğitim Merkezi’ne getirildi.
Burada düzenlenen törene Eskişehir Vali Vekili Ekrem Ballı, Türk Kuşu Genel Müdürü Serhat Büyükayan, İnönü Kaymakamı Mustafa Demirelli, Belediye Başkanı İsmail Karaköse, THK İnönü Meydan İşletme Müdürü Hadi Sandıkçıoğlu, Özbey’in THK’da paraşüt öğretmeni olarak görev yapan eşi Aynur Özbey, çocukları Alperen ve Hira Özbey, Semih Uzunlar’ın annesi Türkan Uzunlar ile çocuk sayıda kişi
katıldı.
Ölen pilotların yakınları Türk bayraklarına sarılı tabutların yanına gelerek uzun süre gözyaşı döktü. Semih Uzunlar’ın annesi Türkan Uzunlar, ’’Oğlum hep şaka yapardın. Yine şaka yaptığını söyle’’ diyerek tabuta sarılıp ağladı.
THK İnönü Eğitim Merkezi’ndeki törenin ardından Metin Özbey’in cenazesi toprağa verilmek üzere İstanbul Çengelköy’e, Semih Uzunlar’ın cenazesi de memleketi Ordu’ya gönderildi.
Metin Özbey’in bugün ikindi namazının ardından Çengelköy’de toprağa verileceği belirtilirken, Semih Uzunlar’ın cenazesinin ise yarın Ordu’da toprağa verileceği öğrenildi.
THK yetkilileri düşen planörle ilgili olarak Ankara’dan gelen kaza kırım ekibinin çalışmalarını sürdürdüğünü, yapılacak inceleme sonucunda
planörün düşüş nedeninin belirleneceğini bildirdi.
THK İnönü Eğitim Merkezi’nde dün meydana gelen kazada, iki kişilik PUCHACZ tipi eğitim planörü, eğitim uçuşu sırasında düşerek yere çakılmış, düşen planörde milli planörcü pilot öğretmen evli 2 çocuk babası Metin Özbey olay yerinde, pilot öğretmen Semih Uzunlar ise kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde ölmüştü.
https://eskisehirim.forum.st

Türk Kuşu’nda matem ve gözyaşı vardı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-