EskiŞehiriM

Terim imzayı attıTerim imzayı attı  Galatasaray'da 3. kez te Kayit
EskiŞehiriM

Terim imzayı attıTerim imzayı attı  Galatasaray'da 3. kez te Kayit
EskiŞehiriM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EskiŞehiriMHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Terim imzayı attıTerim imzayı attı Galatasaray'da 3. kez te

YazarMesaj
Yönetici
Yönetici
Yönetici
Yönetici

Tecrübe : 216
İtibar Puanı : 1

Terim imzayı attıTerim imzayı attı  Galatasaray'da 3. kez te Empty
MesajKonu: Terim imzayı attıTerim imzayı attı Galatasaray'da 3. kez te   Terim imzayı attıTerim imzayı attı  Galatasaray'da 3. kez te I_icon_minitimeCuma Tem. 01, 2011 8:49 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da 3. kez teknik direktörlük görevine getirilen [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], resmi imzayı attı.

Aysal
yönetiminin göreve gelmesinin hemen ardından sarı kırmızılılar ile anlaşan ve hafta başından itibaren takımın başında idmanlara çıkan
Terim, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Arena'da düzenlenen törenle [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] imzaladı.

Resmi imzayı atmasının ardından duygularını anlatan Fatih Terim, yeni sezonda hedeflerinin başarı olduğunu söyledi. Başarı için telaşları olmadığını,ancak acelelerini olduğunu söyleyen Terim, "Galatasaraylı Fatih yuvasına dönmüştür. Bu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sadece prosedürdür" dedi.
Sarı kırmızlı kulüpte oyuncu ve teknik direktör olarak 17 yıl görev yaptığını hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, "Umarız artık [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nın Aslan yuvası haline getiririz. Bundan sonraki yolumuza da aslan yolu deriz" dedi.

Florya'nın anahtrarı meselesinin klişe hakline geldiğini belirten Terim, "Florya'nın anahtarı bende değildir ve olmayacaktır. Florya
Galatasaraylılarındır. Florya tüm Galatasaraylıların gelebilceği bir yerdir. ifadelerini kullandı.
Terim'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:
'Cambiasso'yu istiyorum'
Kaleci alacağımız doğru, bir atak oyuncusu için de görüşmelerimiz sürüyor.
Cambiasso'yu istediğim de doğru. Çalışmalar devam ediyor. Ama oyuncu istemezse yapacak birşey yok. Terim ayrıca, sarı kırmızılı yönetimin [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ya kaleci için değil, yıldız oyuncu Fabiano'yla görüşmeye gittiğini açıkladı.
''ARDA ÜZÜLMÜŞ, KIRILMIŞ...''
Kendisinin gelişiyle Arda'nın durumunda bir değişiklik olup olmadığı yolundaki bir soru üzerine, ''Ben de size bir soru sorayım? Arda'nın kaç yıllık daha mukavelesi var?'' diyen Fatih Terim, ''İki yıl daha'' yanıtını alınca, ''İşte sorunun cevabı bu'' ifadesini kullandı.
Arda'nın televizyonda bir röportajını izlediğini anlatan Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:''Galatasaraylı
futbolcular basın yoluyla hocasına ulaşmazlar. Doğru kanal benim, doğru kanal Ali Dürüst Bey. Daha önce uzaktım ama şu anda en yakın kanal benim. Hiçbirimiz böyle bir şey düşünmedik. İyi bir takım yapmak isteyen bir ekip en iyi oyuncularından birini vermek ister mi, vermez. Bu konunun kapanmasını istiyorum. Yarın [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ya gidiyoruz. İnşallah bu konu da yarın milat olur. Şu ana kadar Arda'dan bana gelmiş ciddi bir şey yok. Arda bizim önemli oyuncumuz. Arda üzülmüş, kırılmış, tamam... Bizler de onun tamiri için buradayız. Ama bir gün Arda çıkıp gelir, 'Ben Galatasaray'da oynamak istemiyorum' derse o zaman ciddi bir şekilde soruna bakarız.''
'Fabiano ile görüşüyoruz'
Brezilyalı Luis Fabiano ile görüşüyoruz. Kaleci mevkii için de çalışmalarımız devam ediyor.

"Polat'ın teklifi samimi gelmedi'
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, teknik direktör [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın görevinden ayrılması sonrasında eski başkan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın teklifini kabul etmeme nedenini, ''Samimi bulmamak'' olarak gösterdi.
Terim,Türk Telekom Arena'da düzenlediği basın toplantısında, eski başkan Adnan Polat ile çok uzun yıllardır süren dostluğunun olduğunu dile getirerek, ''Aramızda herhangi bir problem olmamıştır. Bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Ben akşam da hayır dedim, sabah da. Gece beni almaya geldiklerinde, Adnan Polat, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Murat Yalçındağ ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'e 'Bana ihtiyacınız yok' dedim. Ertesi gün de 'Bana ihtiyacınız yok' dedim. Öyle bir şey olmadı. Ben o gün de söyledim, teklifi çok samimi bulmadım, mecburen yapılmış gibi bir teklif geldi bana ve 'Bana ihtiyacınız yok' dedim'' şeklinde konuştu.
Fatih Terim, ''Bugünkü yönetim, benim güvendiğim ve bana güvenen bir yönetim anlayışını temsil ettiği için, bugünkü ortamı daha sağlıklı ve daha samimi buluyorum'' dedi.
'Canaydın'ın hatırı içindi...'
Rahmetli Galatasaray Başkanı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın hatırı için Olimpiyat Stadı'nda oynamayı kabul etmiştim.

- Transfer konusunda acelemiz var ama telaşlı değiliz.
- [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], benim gözüm kulağım olacak.
- Camiamıza her sonuçta 'Helal olsun' diyecekleri bir takımı vaadediyorum.
- Gözden çıkardığımız bir futbolcumuz yok.
- Federasyonun yabancı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sayısı hakkındaki kararını bekliyoruz.
- Kaleci transferi için yüksek paralar harcanmasını istemedim.
- Ben Galatasaray'a imzamı 1974 yılında attım.
'Kaka ile ilgimiz yok'
Bizim Kaka ile hiçbir ilgimiz olmadı. Olması da muhtemel değil. 5-10 milyona çok diyorsunuz, arkasında da Kaka'dan bahsediyorsunuz.
Bir takım şartların oluşması gerekiyor transfer için. Muslera'nın fiyatında indirim yapmaya çalışıyoruz. Esas amacımız elimizdeki yetenekli oyunculardan en üst seviyede faydalanmak.
Terim,mevcut takımda da önemli isimlere sahip olduklarını söyleyerek "Bizim de dünya çapınca oyuncularımız var. Onları da atlamayalım. En önemli görevlerimizden bir tanesi, mevcut oyuncularımızın performanslarını geçen sezondan çok daha üzerinde çıkarmaktır. Çünkü eldeki kuş daldaki kuştan daha hayırlıdır" şeklinde görüş belirtti.
YENİ GELENLER
Fatih Terim, yeni yapılan transferler hakkındaki düşüncelerini de şu sözlerle açıkladı: "Selçuk [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nin en iyi oyuncularından bir tansi. Ben [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'dan ayrıldıktan sonra çok büyük aşama kaydetti. Burada Şenol hocaya da teşekkür borçluyuz, katkısı çok fazla. Ceyhun, karakteri, insanlığı ve futboluyla önemli bir isim. Elmander'i benden önce aldılar. Hepimizin
bildiği, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'den gelen fiziğiyle de bize önemli katkılar sağlayacak bir arkadaşımız.
Ujfaluji, Reyes'le Forlan'la düşünülen bir isimdi. Bizim savunmamıza büyük katkısı olacaktır.
''ANLAŞMAM 3 SENELİK AMA...''
Galatasaray ile 3 senelik sözleşme imzaladığını dile getiren Fatih Terim, ''Ancak her sene tekrar oturacağız. Sözleşmemizi 1 dakika içinde feshedebiliriz.
Benim imzamda hiçbir problemim olmaz. Ben 1974 yılında imzamı atmışım.
Oyunculuğumda, antrenörlüğümde hiçbir imzam 20 saniyeyi bulmadı. Son senemde, başkanımız Alp ağabey vardı. Ben 'Sözleşmemde bir kez olsun para göreyim' dedim. O da çok kızıp, 'Eski köye yeni adet getirme' dedi'' ifadesini kullandı.
''FLORYA'NIN BİR ANAHTARI YOK''
Kamuoyunda Florya'nın anahtarı konusunun gündeme getirildiğine dikkati çeken Terim, bunun önemli olduğunu söylerken, şöyle devam etti:
''Florya'nın anahtarı meselesi bir hayli klişe haline geldi. Açıklık getirmek istiyorum. Florya'nın bir anahtarı yoktur. Florya'nın anahtarı da bende değildir, olmayacaktır da. Florya Galatasaraylılarındır. Dolayısıyla bu algılamayı daha ciddi ve doğru düzeye çekmek istiyorum. Florya, tüm Galatasaraylıların gelebileceği, herkesin beraber üzülüp, beraber sevineceği bir mabet olmalıdır. Orası Galatasaraylılarındır. Benim hiçbir zaman olmadı, bundan sonra da olamaz.''
Galatasaray'da geçmişte imza atılan başarıların ve bu başarılara imza atan kişilerin önemli olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, ''Ancak bunlarla övünürken, bundan yakalayacağımız yeni başarılar, yeni ilkler, hepimizi sevince boğacak yeni önemli başarılar elde etmeliyiz. Onun için buradayız. Tüm camia olarak birlik içinde bu sonuçlara varırız'' ifadelerini kullandı.
Terim ayrıca, kendisine bu güveni gösteren ve bu onurlu görevi tevdi eden Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal başta olmak üzere, yönetim kurulu üyeleri ve tüm sarı-kırmızılı camiaya teşekkürlerini sundu.

''HERKESİN GURUR DUYACAĞI BİR TAKIM YARATMAYA ÇALIŞACAĞIZ''
Tecrübeli teknik adam, Florya'nın bir aslan yuvası olduğunu kaydederek, şunları kaydetti:
''Orası,Galatasaray'ın kalbi, kalbinin attığı yer, çok önemli bir mekan. Orada şöyle bir şey olmalı. Bize en ufak hizmet edenden, Florya'nın sorumlusu Ali Dürüst Bey'e kadar herkes mutlu olmalı. Mutlu olan insanlar performans gösterir. Üzüntü de hep beraber olmalıyız. Orada takım otobüsü giderken, herkesin arkamızdan su döktüğü, dua ettiği bir ortam vardı. Bu atmosferi yakalamalıyız. Her Galatasaraylı istediği zaman Florya'ya uğramalıdır. Bu sıcak ortam sağlanmalıdır. Buradan daha önce olduğu gibi önemli oyuncular çıkmalıdır. Böyle bir kaynak olmalıdır. Galatasaray [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nı kazandığı zaman 7-8 oyuncunun altyapıdan geldiği gibi, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] örneği gibi... Mağlubiyetten sonra dahi dik duran, hatta 'Helal olsun' denebilen bir takım yaratmaya çalışacağız. Onlarla gurur duyulan bir
takım yaratmaya çalışacağız. Bunun yolu Florya'dan geçer. Biz önce takımdan başladık. En iyi takımı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ye sürmek istedik. Benden önce her tuğla koyana sonsuz teşekkür ederim. Biz daha idealini yapmaya çalışacağız.''

''BAZI ŞEYLERİN MEDYADA YER ALMASINDAN RAHATSIZIM''
Görevegeldiğinden bu yana basında çok sayıda haber yer aldığını anlatan Terim, bazı haberlerin medyada yer almasından rahatsız olduğunu söyledi.Terim,basının yazdıklarının belirli bölümünü inandığını belirterek, ''Bizim kendimizi biraz daha kontrol etmemiz lazım. 'Kol kırılır yen içinde kalır' devam etmesi lazım. Bu haberler sonrasında 1'e alacağımızı 4'e alırız, 12'ye alacağımızı da alamayız. Biz transfer yapılırken yokuz, gönderilirken bizim resmimiz vardır. Galatasaray kendi geleneklerine bağlı kalmalıdır. Ben Florya'ya 1 Haziran'da geldim. Üç dakika sonra bir gazeteci arkadaşım bana 'Yerinize hoş geldiniz' dedi. Bunu görünce işimizin zor olduğunu anladım. Bundan çok rahatsızım, bunu da ifade ediyorum'' diye konuştu.

SELÇUK İÇİN [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’E TEŞEKKÜR ETTİ

Yapılan transferleri de değerlendiren Terim, Selçuk’un Türkiye’nin son zamandaki en önemli oyuncularından birisi olduğunu kaydederek, "Milli takımdan ayrıldıktan sonra daha da aşama yaptı. Önemli bir transfer ama her gün üstüne biraz daha koyarak gitti. Burada katkısı fazla olan Şenol hocaya da teşekkür borçluyuz" dedi.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’ı kendisinin milli takımda oynattığını anlatan Terim, Elmander’in de kendisi gelmeden alınan güçlü bir oyuncu olduğunu söyledi.

Ujfalusi, Reyes, Forlan ile baraber düşünüldüğünü belirten Terim, bu oyuncunun tecrübesiyle takıma katkıda bulunacağını söyledi. Tecrübeli teknik adam, Okan Derici’nin ise Cüneyt Tanman’ın tavsiyesiyle alındığını belirtti.
https://eskisehirim.forum.st

Terim imzayı attıTerim imzayı attı Galatasaray'da 3. kez te
1 sayfadaki 1 sayfası